Разговор:2005

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Би било убаво кога додавате ставки тука, да ги додавата и на поединечните датуми. Како да речеме дека на 10 февруари 2005 починал Артур Mилер. --Glisha 21:24, 27 Jun 2005 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:01, 24 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.