Разговор:1860

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Да ли треба Никулец на датуми и години? Мене ми се чини дека тоа е без врска - кога ги викавме „патрлоци“, таа категорија се затрпа со датуми и години кои сами по себе немаат содржина. --SkiSki 6 July 2005 16:43 (UTC)

Мислам, дека не е потребно да бидат никулци. 213.91.216.210 6 July 2005 16:58 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:59, 5 август 2010 (CEST), управуван од Brest.