Разговор:’Ржаново (Струшко)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Со оглед на тоа што според македонскиот правопис зборот 'рж се пишува како 'рж, а не како р'ж, мислам дека името на селото треба да биде испишано како 'Ржаново, а не како Р'жаново. --Amacos 19:41, 20 септември 2007 (UTC)