Разговор:Шар-пеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Хонгконг наместо Хонг Конг, погрешна транскрипција.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:14, 4 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]