Разговор:Црква „Св. Димитриј“ - Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За изворот[уреди извор]

Изворот од книгата на Божидар Димитров (стр. 31) за плочата пронајдена во Св. Димитар се однесува само фактографски на археолошките факти поврзни плочата. Станува збор за археологија и со тоа не се шири никаква омраза или пропаганда, како што некои други тоа се обидуваат да го прикажат. Relativefrequency (разговор) 12:20, 23 август 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • насила наместо на сила.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:10, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • сè наместо сé, погрешен надреден знак.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:48, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.