Разговор:Христо Ботев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворот за "анархизмот" на Христо Ботев не е надежен и независен (Геогри Хадџиев е анархист и само тоj потрепува оваа теориjа). Истото важи и за Биографиjата му на анархистичкиот портал. Ова, дека Ботев бил анархист не се подкрепува од никого освен од наведениот автор, следователно ова е "fringe" теориjа и нема место во википедиjа. --Стан (разговор) 09:46, 24 јуни 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:01, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.