Разговор:Хонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.
  • којшто наместо кој што, одделни зборови.
  • образование наместо едукација, непотребен интернационализам.
  • меѓународниот наместо интернационалниот, непотребен интернационализам.
  • Податотека наместо File, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:10, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.