Разговор:Хефестион

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 19:18, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Александар и Хефестион[уреди извор]

Пишуваше дека Хефестион му бил љубовник на Александар.Кој смеел да треска такви глупости во енциклопедија.Морав да го поправам, бидејќи историја не се пиши по гледање на безвезен филм.Туку со читање и разгледување на факти.Хефестион на Александар му бил најдобар другар, кој го сакал како брат најмногу од сите го почитувал.Од пријател до љубовник има многу.Плус во Македонија било незамисливо да има хомосексуалци, за разлика од Атина.