Разговор:Франсоа Волтер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

јас гледам причина да се избриши оваа статија... а таа е што ова не е статија, ова е текст безврска... барем сегазасега

Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

Не се сложувам. Дава некои основни информации за Волтер, и тоа е доволно да се квалификува како никулец. Пример, ако не знам кој е Волтер, во оваа статија ќе дознаам барем нешто за него - дека бил француски философ и писател, дека имал проблеми со власта, итн. Нормално, оваа статија со тек на време ќе се надогради. --FlavrSavr 16:26, 24 декември 2006 (UTC)

ок[уреди извор]

во право си :) Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:29, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.