Разговор:Франсес Пауер Коб

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Њујорк наместо Њу Јорк, погрешна транскрипција.
  • врски наместо линкови, англизам.
  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:27, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.