Разговор:ФК Челси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што е ова!!!!!!!!!!!! --Макс(разговор) 11:55, 11 август 2008 (UTC)

Ве молиме да соработувате со Википроектот Спорт за да не отварате вакви мали страници!!!!!

Челси[уреди извор]

Мислам дека е правилно Челси, а не Челзи и покрај тоа што кај нас најчесто се употребува второто.--Kiril Simeonovski (разговор) 16:41, 21 мај 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • честопати наместо често пати.
  • април име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:26, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.