Разговор:ФК Македонија Ѓорче Петров

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.
  • март име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:06, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]

Клубот постои и понатаму[уреди извор]

Во 2011 година ФК Македонија Ѓорче Петров се спојува со ФК Треска и се формира екипата ФК Македонија Ѓорче Петров 1932. Со тоа оваа статија треба да се преименува во ФК Македонија Ѓорче Петров 1932, додека во статијата за ФК Треска да се напише дека клубот престанал да постои после фузијата со Македонија Ѓорче Петров. Покрај промената на името ФФМ ги признава сите резултати на ФК Македонија Ѓорче Петров 1932 кој ги остварил стариот тим ФК Македонија Ѓорче Петров. Како пример само ќе наведам дека и ФК Вардар направи ваква фузија во 2011 година со ФК Миравци па клубот си ги задржи сите успеси и трофеи од порано и не му е променета статијата. Carshalton 20:44, 28 декември 2019 (CET)Одговори[одговори]