Разговор:Украинска гривна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знаме на Македонија


Знаме на Украина

Оваа статија е дел од ВикиПроектот НУМС, кој има за цел низ заедничка соработка помеѓу ВМУК и ВММК да поттикне создавање и уредување статии од заеднички интерес за Украина на македонската википедија и за Македонија на украинската википедија; подигнување слики и други мултимедијални содржини на Ризницата со помош на кои ќе се илустрираат и подобрат статиите од интерес како и подобрување на веќе постоечките статии на википедија кои се на списоците спомнати погоре.

Ако сакате да земете учество во проектот, може да ја уредите оваа статија, или да прочитате нешто повеќе на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

Ја преместив во Хривнија бидејќи така е правилно. Но исто така мислам и дека треба да се премести во „Украинска хривнија“. Поречанец 14:57, 16 септември 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:46, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.