Разговор:Турци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Свилен треба да научи дека во македонскиот јазик зборови заштоТО и коиТО нема.--Ajax 22:01, 4 април 2007 (UTC)

Ајде сега биди добар да објасниш зошто пишуваш со вметнувања на бугарска граматика,којашто не постои во македонскиот јазик !--Ajax 22:15, 4 април 2007 (UTC)