Разговор:Туркиски народи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Туркиски народи[уреди извор]

Правилно е туркиски народи, а не турски. Sashko1999 (разговор) 15:35, 25 септември 2017 (CEST)