Разговор:Туризам во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Линк наместо Врска, англицизам..

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:32, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.Reply[одговори]

  • Надворешни врски?

Зошто на страницава нема надворешни врски т.е линкови и дали би било во ред ако додадам неколку? (exploringmacedonia.com и travel2macedonia.com.mk)? AL3X TH3 GR8 (разговор) 12:26, 13 август 2011 (CEST) Reply[одговори]

Слободно додади ги. Всушност и не треба дозвола за збогатување на содржините на Википедија.--Kiril Simeonovski (разговор) 15:05, 13 август 2011 (CEST)Reply[одговори]