Разговор:Трет македонски црковно-народен собор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

== Авторско право ==

Статиjата е копирана од саjтот на подвардиjската епархиjа без дозвола на авторот Митрополит Повардарски †Агатангел (Станковски). Извор: [1] --Стан 11:21, 19 јуни 2008 (UTC)

Погледнете тука Википедија:Проект:МПЦ - Цркви и Манастири#Авторски права, ја имаме и копијата од повратниот email. Поздрав.--brest 11:36, 19 јуни 2008 (UTC)