Прејди на содржината

Разговор:Трета-југа

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис

[уреди извор]
  • врски наместо линкови, англизам.
  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 14:22, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис

[уреди извор]
  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 09:08, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

Преименување

[уреди извор]

Статијава треба да се преимени во „Трета-југа“. --124.169.88.211 (разговор) 10:26, 27 јануари 2011 (CET)[одговори]