Разговор:Трајчо Костов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дај бе малку внимание пред да се става знакот внимание! Има категорија, ама веројатно поради ставањето фуснота, не може да се прикажат ниту категоријата ниту интервикито. И тебе, Гитардемон ќе ти кажам што му кажав на Бјанкуловски, помалку брзање! Наместо да ставаш знак за внимание, потруди се да видиш што е проблемот. А ако немаш време, не чепкај (Zdravko 15:38, 21 декември 2006 (UTC))

види вака[уреди извор]

тој тагот го кладов (за овај случај зборам) оти немаше ни категорија ни интервики... сега има и категорија и интервики, зато го нема појќе тагот... не е за лутење шо клавам таг внимание. уствари го клавам на секоја втора, со надеж дека некој ден ќе ги суредиме... јас секој ден по 2-3 суредвам, и поправам да личат на вики статии. имаш заприметено дека имат унифициран изглед статиите, така? не се безвеза пишани сите различно. то „внимание“ е за да знај тој шо чита дека та статија не е баш како шо треба, и дека не се сите статии такви... мислам ме сфати, не се лути ти, и аман НЕ ГО СФАЌАЈТЕ СИТЕ то „внимание“ како навреда... шоако си ја пишел ти статијата и јас сум клал таг внимание, не значи оти те навредвам или нешто, едноставно во моментот немаше интервики и категорија... а другите се такви ради граматика, погрешни наводници, ете сега случај и ради енкоудинг, ова она... за сѐ има причина...

Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

Мислам дека не се разбираме. Далеку од тоа дека ти забележувам што си ставил таг внимание на моја статија. Ти забележувам што си ставил таг без да видиш што конкретно е проблемот. Во конкретниот случај, имаше и категорија и интервики, ама поради техничка грешка тие не беа видливи. Е сега, ти наместо да видиш што е проблемот, ни пет ни шест веднаш стави таг внимание. Сфаќаш? И во таа насока ти посочувам во иднина да не брзаш (Zdravko 11:29, 22 декември 2006 (UTC))