Разговор:Томе Пачовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Пачовски[уреди извор]

Томислав не му е името на голманот Пачовски туку Томе. Знам дека звучи чудно како може надимак да му е име, ама така е. Така му е во матична книга на родените, така му е во лична карта, така и тој ќе ви каже ако го прашате. Променете!

http://www.macedonianfootball.com/index.php?option=com_content&view=article&id=245:pacovski-tome&catid=22:national-team-players&Itemid=124