Разговор:Тетовци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Име на статија[уреди извор]

Не ли може статијата да се вика на пр. „Тетовци“? Веќе постои истоимената категорија, а сегашниот наслов звучи премногу вештачки.--Kiril Simeonovski (разговор) 08:49, 29 август 2011 (CEST)

ОК, нема проблем. --Никола Стоіаноски 11:05, 29 август 2011 (CEST)