Прејди на содржината

Разговор:Тетовски дијалект

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис

[уреди извор]
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:14, 26 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис

[уреди извор]
  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:54, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

brest-bot проверка на правопис

[уреди извор]
  • картата наместо мапата, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:47, 7 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]