Разговор:Теорија на заговор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Катастрофално[уреди извор]

Ова мора под итно да се среди. Покрај немањето на викификација, извори, меѓувики, категории и сл., преводот е од лош квалитет, а најшокантно е тоа што се користи конспирација наместо „заговор“. Просто вчудоневидувачки колку народот не си го познава сопствениот јазик. Вакво нешто немам видено кај ниедно друго јазично издание. Бедно... --Б. Јанкулоски (разговор) 06:57, 20 февруари 2011 (CET)[]