Разговор:Тајвански фазан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Зоо Скопје.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Зоо Скопје, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за животните застапени во Зоолошката градина во Скопје достапни преку QR-кодови на табли во зоолошката. Ако сакате да земете учествуво во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да ѝ се приклучите на проектната екипа.