Разговор:Таратор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зошто е сменет насловот?[уреди извор]

Со што се оправдува преименувањето на страницата Таратор во Таратур? Сметам дека не е во ред да се менува насловот во друга форма која е само стилска разлика, бидејќи Таратур не е ништо постандардно од Таратор.--Mice (разговор) 08:59, 16 октомври 2008 (UTC)