Разговор:Талат Џафери

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Оспореност[уреди извор]

Во статијава мора да се спомне оспореноста на изгласувањето, за да се задржи неутралноста на пренесувањето на сите факти, бидејќи сме енциклопедија. Вака не ги задоволува стандардите, особено тоа што нема наведено неоспорливи докази дека постапката на избирање била легитимна (а со тоа и дека изборот се важи). Затоа, ставен е шаблон за неутралност. --Б. Јанкулоски (разговор) 04:25, 7 мај 2017 (CEST)

Yes check.svgОк Готово Додаден навод во кој вмро го спори неговиот избор.--Retrohead (разговор) 09:20, 7 мај 2017 (CEST)