Разговор:Стандардна библиотека на шаблони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • може наместо можи, дијалект.

списоци наместо листи, непотребен интернационализам. создадена наместо креирана, непотребен интернационализам.

  • март име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • јули име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • август име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.
  • ноември име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:22, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.