Разговор:Српско-бугарска војна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот превзема... во презема..., без в, синтаксна грешка.
  • поголем наместо по голем, одделни зборови.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 05:11, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Литературата е наведена. Поздрав--Nvlado (разговор) 13:34, 6 мај 2010 (UTC)

Ремоделирање[уреди извор]

Јас фиксна малку естетска статијата.--Nvlado (разговор) 16:00, 6 мај 2010 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • сè наместо сé, погрешен надреден знак.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:19, 11 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]