Разговор:Список на политички партии во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Списоци наместо Листи, непотребен интернационализам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:02, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.

Имиња на партиите[уреди извор]

Социјалистичка партија на Македонија или Социјалистичка Партија на Македонија? Второво се појавува на официјалните изборни резултати? --FlavrSavr (разговор) 00:44, 28 октомври 2010 (CEST)