Разговор:Список на делегати на Првото заседание на АСНОМ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 08:44, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.

Bi komentirala propust vo listata na delegati za Prvoto zasedanie na ASNOM[уреди извор]

Колку што ми е познато , но не од прикаски туку од директни кажувања на сведок што бил и самиот делегат и организатор на обезбедувањето на територијата за одржување на Првото заседание на АСНОМ, ЗЛАТКО БИЛЈАНОВСКИ(МИХАЈЛО) заслужува да го најде своето место на оваа листа. За сите подетални податоци околу ова прашање, би замолила да погледнете дел од неговите биографски книги врзани на оваа тема. Во последната книга “Сеќавања“ што беше објавена нешто пред неговата смрт, во 2008 година, насловена со “Сеќавања“ (НУБ “Св.Климен Охридски, ИСБН-978-9989-172-24-3), на стр.127-128 можете да ги проверите овие податоци. 79.126.149.225 (разговор) 20:16, 24 јануари 2014 (CET)