Разговор:Спас Банџов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

меѓународните наместо интернационалните, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:58, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

Контакт[уреди извор]

bandzov@neobee.net - Ова е моја мејл адреса, иначе мене ми е стрико и би сакал да е дополнам неговата биографија:Јас сум син на најмладиот негов брат Андон Банџов. Таткоми Андон Банџов има написано кратка биографија за него и еден примерок чукан на машина се најдува кај мене. Ако е можно со задоволство би е дополнал неговата БИОГРАФИЈА, али незнам како. Јас не сум пријавен. Би сакал да добијам одговор дали можам и како да е дополнам биографијата. Со почитуванје Мр Наум Банџов.

Лицето е контактирано (Zdravko (разговор) 21:14, 13 октомври 2012 (CEST))[одговори]