Разговор:Социјалистичка Република Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • не сакајќи наместо несакајќи.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:30, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Цитати[уреди извор]

Оваа статија има одвај само еден цитат. Информациите изнесени во неа не се поткрепени со научни или други валидни извори кои можат да се проверат (на пример, од медиуми, книги и сл.). Ги молам авторите што ја пишувале да додадат цитати за секоја информација. Инаку статијата не заслужува да стои во енциклопедија.

82.192.43.153 (разговор) 16:11, 30 април 2010 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

карта наместо мапа, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:55, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.