Разговор:Софија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Најголемата црква на Балканот е во Белград!EvLa 19:48, 28 Март 2006 (UTC)

Еј, немој така EvLa, Бугариве ќе те прогласат за србоман и македонист ;-) Boyan 19:50, 28 Март 2006 (UTC)

Naj golem na Balkanot e Sveta Sofija Tsarigradska! Svetog Save il sveti Nevski? Mislam deka ovo je izmislitsa za svetog Save. On e po mal ot Nevski.

Св. София в момента не е църква! Най-голямата църква на Балканите е Александър Невски!

Jaс сушто сум чувал дека белградската црква е по-голема от "Св. Александар Невски" в Софиja. Boyan, бугарите никого нема да прогласат за србоман и македонист по таа тема, зашто бугарите кои пишуваме тука редовно (без вандалистите), сме википедианци и за нас вистината е наjважна. Мислам дека по вопросат се бара извор.

[Svetog Save] [Свети Ал. Невски] --Svik 03:09, 1 април 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Категорија наместо Category, вики клучни зборови на македонски.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 04:27, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

карта наместо мапа, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:53, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.