Разговор:Сливница (Бугарија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Сливница)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сливница била село во 1885 г. Од 1964 год. е град.--Антон 19:12, 20 Декември 2005 (UTC)

ОК, Антоне, ти многу подобро си ја познаваш Бугарија, затоа можеш директно да ја смениш статијата :-) Поздрав, Boyan 20:01, 20 Декември 2005 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

карта наместо мапа, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:40, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.