Разговор:Скриптирање на опслужувачка страна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

создаден наместо креиран, непотребен интернационализам. опслужувачот наместо серверот, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:38, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.