Разговор:Скопскоцрногорски дијалект

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

 • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 03:30, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

картата наместо мапата, англизам.

 • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:36, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]

Сања Цветкоска[уреди извор]

свинја будала глупаца која се заесува пред сите маски со газ голем на сите им се трти посебно на никола јанкулоски и на грдата


                                          Од
                                            човек стопати попаметен од 213.135.161.40 (разговор) 12:00, 11 септември 2013 (CEST)тебеОдговори[одговори]

лалалааала[уреди извор]

бббббббббббббббббббббббббббббб

213.135.161.40 (разговор) 12:02, 11 септември 2013 (CEST)Одговори[одговори]