Разговор:Силистра

    Од Википедија — слободната енциклопедија

    brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

    карта наместо мапа, англизам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:27, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]