Разговор:Сердарот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:34, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Автор[уреди извор]

Променив од Григор Прличев во Григорис Ставридис... Со ова име Г. Прличев се потпиѓува кога ја созадва поемата Сердарот... Правилно е да се даде оргиналот од името Григорис Ставридис дадов линк за биографијата на Григор Прличев... таму ќе има објаснение зошто под тоа име се потпишал... --Еден Македонец ? (разговор) 14:06, 10 мај 2010 (UTC)