Разговор:Сексуалност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Неколку ситни измени. Мислам дека квалификацијата „може да биде“ е преопрезна: медицински третмани со хормонална терапија се даваат врз основа на истражувања кои имаат потврдено дека има влианија - едино прашање е во која мера (али не да ли има или нема). Зборот „дистилира“ ме подсеќа на нешто прочистено, на некое откриено суштество - мислам оти за тао овде не е збор, можда напротив! Поздрав на анонимецот или анонимката, без предрасуда врз сексуалната и полната и сескуалната биологија и определеност, што ја постави оваа тема! --SkiSki 08:15, 19 May 2005 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • врски наместо линкови, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:08, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.