Разговор:Света Параскева

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Света Петка)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Johan1298, ова е одлична статија (огромно поздравување за твојата досегашна работа!), само мислам дека е напишана малку неенциклопедиски... енциклопедија не е место за емоционални моменти како: Кој би можел да ги прикаже сите трудови и страдања и демонски искушенија што ги претрпе Света Петка во долгата низа години?. Понатаму, животот на Света Петка е опишан во минато определено време, како авторот на текстов да бил присутен со неа... тоа е во ред за црковни текстови, но за енциклопедија... па не, баш. :-) --FlavrSavr 13:02, 13 јануари 2007 (UTC)

да се согласувам. избрзав[уреди извор]

директно е копирана од МПЦ вебсајт.

Ќе ја израмнам односно стерилизирам


Света Петка беше по род Српкиња. --92.37.9.31 (разговор) 12:15, 26 октомври 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:27, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.