Разговор:Санскрит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Globe of letters.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Јазици, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за јазици. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.

Име[уреди извор]

Санскритски е возможно и треба така да се именува јазикот.--Никола Стоіаноски 14:36, 8 јануари 2013 (CET)