Разговор:Рочестер (Њујорк)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Доколку направиме транскрипција на името тогаш би звучело Рочестер, како што и пишува подоле во почетокот на статијата, а само насловот е погрешен. Затоа и го преименувам. Kekev (разговор) 17:03, 15 март 2011 (CET)

Се обидов да го променам, но не може. Тоа нека го направи некој од администраторите. Поздрав Kekev (разговор) 17:06, 15 март 2011 (CET)
Yes check.svgОк Преместено.--Kiril Simeonovski (разговор) 17:26, 15 март 2011 (CET)