Разговор:Род (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дефиницијава за род е многу нејасна... Мислам дека е помешано со пол. Род повеќе би дошло како крвно сродство, роднини и сл. Boyan 15:54, 1 Април 2006 (UTC)

Започнете разговор за Род (појаснување)

Започни разговор