Разговор:Ристо Вртев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во една прилика слушнав дека во некоја скопска населба имало графит кој вели:

„Ристо Вртев... ама дома не те најдов.“
Оваа информација ја имам барем едно 5-6 години, ама сѐ уште не сум го видел тој графит.
Поздрав, --Wikimk (разговор) 18:35, 27 април 2009 (UTC)