Разговор:Римска архитектура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Еве мини вовед за статијава. Целиот текст што може да се користи доколку има некој заинтересиран да го прави е овде:

http://softver.org.mk/novica-files/drugo/rim-arh.doc

Може и јас ќе го средам некогаш кога ќе имам време, ама вака во случај некој да ме претрка. :)