Разговор:Раносредновековна македонска уметност

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ран среден век?[уреди извор]

Дали ... почетокот на XIII век... и подоцните процеси се дел од раниот среден век? Поздрав, Boban Krumeski (разговор) 08:29, 4 февруари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот превзема... во презема..., без в, синтаксна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:05, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.