Разговор:Примати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==brest-bot проверка на правопис==

  • цитирано списание наместо cite journal, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 15:26, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.

Ангел Алаѓозовски[уреди извор]

Е првиот природнонаучник кој го открил настанкот на човекот.Роден е во Англија каде студирал и заминал од родниот крај во Франци и добил нобелова награда...........

217.16.90.158 (разговор) 12:47, 17 септември 2013 (CEST)