Разговор:Претседател на Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Википедија вс. Викосорс==

Оваа статија е преоптоварена со цитати од закони и материјали кои би требало да стојат во Викисорс. Предлагам целосно да се преработи, отприлика да ги има следниве поглавја:

  • Опис на функцијата,
  • генерални надлежности
  • кабинет на претседателот
  • Резиденција и канцеларија
  • изборен систем за претседател
  • поранешни претседатели
  • статус поранешен претседател
  • ...

ако никој нема против, ќе почнам наскоро. --Црноризец (разговор) 22:13, 15 октомври 2008 (UTC)

Статијата не е за тука, навистина е за викиизвор. Оваа статија треба да биде баш она што кажа Црноризец. Ќе ставам таг внимание, па кога ќе имаме време ќе ја уредиме. Споредете ја со статиите од другите Википедии. -{админинстратор}- Ambox question.svg гитардемон 14:11, 16 февруари 2009 (UTC)