Разговор:Прва македонска кошаркарска лига

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Што велите за Македонска прва лига во кошарка, бидејќи насловов со многу големи букви некако ми и згледа чудно, плус (кошарка) во заграда?--brest 19:39, 10 март 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • ПојВрска наместо dablink, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:03, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.