Разговор:Поплави во Македонија (2016)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Преименување[уреди извор]

Да ја преименуваме статијата во „Поплави во Македонија (2016)“? Поедноставен наслов и во корелација со статиите на англиски и другите јазици. Ако може став и од основачот на статијата M4r51n.--Вик Ретлхед (разговор) 22:04, 9 август 2016 (CEST)

@Вик Ретлхед: И јас на прва мисла, одма си реков дека треба да биде под друг назив, но сепак ако малку подобро се размисли, не станува збор за никакви поплави, туку баш за невреме. Можеби овој назив да биде пренасочување кон веќе зададеното име на статијата. Ова е само мое мислење, но добро е да отвориш дискусија и на самата страница за разговор на статијата, па сите ќе си дадеме мислење. --Ehrlich91 (разговор) 22:23, 9 август 2016 (CEST)